GEMİ GERİ DÖNÜŞÜMCÜLER ENDER ÖZER İÇİN İŞ BIRAKTI

GEMİ GERİ DÖNÜŞÜMCÜLER ENDER ÖZER İÇİN İŞ BIRAKTI

Türk Gemi Geri Dönüşüm Sanayisinin duayen isimlerinden Mevlüt Ender Özer’in vefatı gemi geri dönüşüm sektörünü yasa boğdu.

Kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitiren Mevlüt Ender Özer’i gemi geri dönüşüm camiası son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
Uzun yıllar Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevinde bulunan Mevlüt Ender Özer’in ölümüyle sarsılan gemi geri dönüşüm camiası, ölüm haberinin ardından bölgede faaliyet gösteren tüm tesislerde yas ilan etti. Tesislerde istihdam edilen binlerce işçi Mevlüt Ender Özer’in cenazesine katılıp, Özer ailesinin acısını paylaşmak için iş bıraktı.

Merkez Cami’ndeki cenaze töreninde; Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Başkanı Adem Şimşek ile birlikte dernek yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Eski Başkanlarını son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlayan gemi geri dönüşüm camiası, sektörlerine birçok konuda yeni ufuklar açan Ender Ağabeyleri için kentin muhtelif noktalarında lokma hayrı yaptırdı.

Cenaze töreninin ardından GEMİSANDER Yönetim Kurulu olağan üstü toplandı. Dernek konferans salonunda toplanan yönetim kurulu üyeleri, Merhum ile ilgili anılarını birbiriyle paylaştı.Toplantıda konuşan GEMİSANDER Başkanı Adem Şimşek, Dernek üyeleri tarafından Gemi Geri Dönüşüm bölgesinde inşa ettirilen ve geçen yıl ibadete açılan Piri Reis Cami’sinin adının ‘Mevlüt Ender Özer Cami’ olarak değiştirilmesini yönetim kuruluna teklif etti. Başkan Adem Şimşek’in bu teklifi yönetim kurulunda oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulunda alınan bu kararı gazeteciler ile paylaşan GEMİSANDER Başkanı Adem Şimşek, değerli bir insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.Türk gemi geri dönüşüm sektörünün bugün geldiği noktayı Mevlüt Ender Özer’e borçlu olduğunu belirten Şimşek, “Türk gemi geri dönüşüm sektörünün çevre, işçi sağlığı ve modernizasyon noktasında çağ atlatmasına ve dünya liderliğine ulaşmasında büyük pay sahibi olan Ender ağabeyimiz ilkeleri olan, vizyon sahibi bir insandı. Her şeyden önce adam gibi adamdı. Camiamızın başı sıkıştığı zaman her daim engin bilgisi ve tecrübeli ile bize yol gösterici olurdu. Benimde hayatta idol aldığım bir ağabeyimdi. Acımız büyük, Ender ağabeyimize bir kez daha Allah’tan rahmet, başta gemi geri dönüşüm camiası olmak üzere tüm yakınlarına, sevenlerine ve Aliağa iş dünyasına başsağlığı dileriz” dedi

MEVLÜT ENDER ÖZER KİMDİR?
Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı M.Ender Özer, 27.01.1956, Isparta Doğumludur.

Eğitimleri:
• 1962-1967’de Bakırköy Taş Okulu,
• 1967-1970’de Bakırköy Merkez Ortaokulu,
• 1970-1973’de Bakırköy Lisesi,
• 1973-1979’da D.G.S.A. (Devlet Güzel Sanatlar Akademisi) (Şimdiki adıyla Mimar Sinan Üniversitesi) Endüstri Tasarımı Yüksek Lisansı ile tamamladı.

Gemi Söküm sektöründeki işleri nedeniyle 1980 yılında Aliağa’ya geldi. 1997-2005 Yılları arasında Aliağa Ticaret Odası Meclis üyeliği görevinde bulundu. 1999-2004 Yılları arasında Aliağa Belediye Meclisi üyeliği yaptı.
M. Ender Özer, 2009 yılından itibaren Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini sürdürmüştür.
Ticari ve Sınai faaliyetlerine 1992 Yılında kurduğu Mariner Ltd. firması ile devam etmiştir.
M. Ender Özer, Hilal Özer ile evli ve 2 çocuğu vardır.

Hasan Eser – 0.533 443 99 78
GEMİSANDER BASIN BÜROSU

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık