Avrupa Birliği Gemi Geri Dönüşüm tesisleri listesi denetimlerine devam ediyor.

Avrupa Birliği Gemi Geri Dönüşüm tesisleri listesi denetimlerine devam ediyor.

Avrupa Birliği Gemi Geri Dönüşüm tesisleri listesi denetimlerine devam ediliyor. 2013 yılında yayımlanan AB Gemi Geri Dönüşüm yönetmeliği kapsamında Avrupa Birliği Gemi Geri Dönüşüm tesisleri listesine müracaatlarını tamamlayan firmalarımızın denetimlerine 4-8 Haziran 2018 tarihleri arasında AB Birliği komisyonu ve denetçi kuruluşu tarafından başlanmış, AB Gemi Geri Dönüşüm listesinde bulunan AB üyesi ülkelere ait 23 tesise 2019 yılında biri Amerika Birleşik devletleri ve 2 ‘si ülkemizden olmak üzere 3 tesis dahil olmuştur.
2018 ve 2019 yıllarında denetimleri tamamlanan , 6 tesisimizin de AB Gemi geri dönüşüm tesisleri listesine dahil olması beklenmektedir.
26 Haziran 2019 tarihinde AB Komisyon ve denetçi kuruluşu ile derneğimizde yapılan istişare toplantısında, AB listesi giriş sürecinin kısaltılması için neler yapılabileceği, yönetmelik şartlarına uymak için yapılan çalışma ve yatırımların sektörümüzün temel hedefi olduğu ,diğer firmalarımızın da listeye dahil olmak için kararlılık/fedakarlık gösterdikleri ifade edildi.
AB Komisyonu ve denetçi kuruluşu tarafından derneğimizin üyelere verdiği hizmet desteğinin artırılarak devam ettirilmesinin önemi ve gereği , Türkiye’nin Çevre ve İş sağlığına uyumlu gemi geri dönüşüm faaliyetlerindeki çabalarının memnuniyet verici olduğunu ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık