Gemi Mühendisliği Zirvesi 2019

Gemi Mühendisliği Zirvesi 2019

7. Gemi Mühendisliği Zirvesi YTÜ Gemi ve Denizcilik Kulübü tarafından düzenlenen Gemi Mühendisliği Zirvesi etkinliği 26-27 Mart 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Oditoryumu’nda yapıldı.
Her sene geleneksel olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi ve Denizcilik Kulübü tarafından düzenlenen Gemi Mühendisliği Zirvesi etkinliğine Sektörün önde gelen firmaları ve temsilcileri katıldı.
Bu yıl düzenlenen etkinliğe Deniz Ticaret Odası, Gemi Mühendisliği Odası, Savunma Sanayi Başkanlığı, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., Turquoise Yacht, Cemre Tersanesi, Sefine Tersanesi, Kuzeystar Tersanesi, Seft Dizayn ve Mühendislik, Gemak, Türk Loydu, Karadeniz Holding, Karataş Yacht, Damen Shipyard, RMK Marine gibi firmalar ve kuruluşlar katıldı..
Zİrveye Derneğimizi temsilen Genel sekreter Mesut YOLCU,Yönetim Kurulu üyesi Erol POLAT ve Genel koordinatör Ersin ÇEVİKER katılım sağladı.
Zirvede Ersin ÇEVİKER tarafından yapılan sunumda, Gemi Geri Dönüşümün önemi, Denizcilik sektörüne olumlu etkileri, halihazırda uygulanan çevre ve iş sağlığı önlemleri-Dernek hizmet ve faaliyetleri ile Dünya gemi geri dönüşüm sanayindeki güncel gelişmeler katılımcılar ile paylaşıldı.
Ersin ÇEVİKER tarafından 2013 yılında yayımlanan AB Gemi geri dönüşüm yönetmelik sürecinin aslında gemi inşadan başladığı, ne kadar temiz gemi üretilirse gemi geri dönüşüm faaliyetlerinin de o kadar temiz olacağı gemi inşanın işlevsel olarak gemi geri dönüşümün tersi olmasına rağmen her anlamda birbirinden etkilenen sektörler olduğu vurgulandı.
Zirvede bir çok önemli kuruluş temsilcileri ile istişarelerde bulunma imkânı da bulundu.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık