TERTEMİZ PROJESİ SAHA ÇALIŞMALARI İLE DEVAM EDİYOR

TERTEMİZ PROJESİ SAHA ÇALIŞMALARI İLE DEVAM EDİYOR

13-14 Eylül 2018 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Açılış Toplantısı ile başlatılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından projelendirilen, Kocaeli Üniversitesi tarafından yürütülen “Tersanelerin Deniz Çevresine Olan Etkileri ve Temiz Üretim Tekniklerinin Belirlenmesi (TER-TEMİZ) Projesi saha çalışmaları 11 Aralık 2018 tarihinde bölgemizde gerçekleştirildi.
Toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Deniz ve Kıyısı Dairesi başkanlığı-Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü –İZMİR Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü-İstanbul Üniversitesi Deniz bilimleri enstitüsü , Dokuz Eylül Üniversitesi deniz bilimleri ve teknolojileri enstitüsü, Kocaeli Üniversitesi yetkilileri katıldı.
Derneğimiz ev sahipliğinde yapılan çalışmalara firma temsilcilerimiz katıldı. Toplantının sabah bölümünde proje koordinatörlüğü tarafındankatılımcılara projenin tanıtımı yapıldı. Bölgede başta atık yönetimi olmak üzere alınan tedbir ve uygulamalar anlatıldı. Sektör temsilcileri ile istişarelerde bulunuldu.
Toplantının öğleden sonraki bölümümde heyet bölgedeki gemi geri dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. Tesis yetkililerinden alınan tedbirler hakkında bilgiler aldı.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık