Askeri teçhizat ayıklama ve ayırma ortaklığının 9.toplantısı yapıldı

Askeri teçhizat ayıklama ve ayırma ortaklığının 9.toplantısı yapıldı

NSPA (NATO SupportandProcurementAgency ) bünyesinde yürütülen D3 SP Askeri teçhizat ayıklama ve ayırma ortaklığının 9.toplantısı 30 mayıs 2018 tarihinde İZMİR’de gerçekleştirildi.

Toplantıya NATO  üyesi ülkeleri  temisilenPORTEKİZ , İTALYA  DANİMARKA  yetkilileri katılım sağladı.

Derneğimiz toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı  Gün ALP ERDİL – 2.Başkan Ramazan YİĞİT , Atık Yönetim Merkezi ve dernek koordinatörü Ersin ÇEVİKER ile katılım sağladı.

Toplantıda Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği  ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu yetkililerince bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Türk Gemi Geri Dönüşüm sektörünün imkan ve kabiliyetleri  güncel veri ve görsellerle katılımcılara sunuldu.

NSPAtemsilcisi tarafından yapılan sunum ile de destek ortaklığına ortaklık şartlar ve usulleri  anlatıldı.

D3 SP Askeri teçhizat ayıklama ve ayırma ortaklığının temel hedefi,NATO bayraklı askeri gemilerin ve  teçhizatlarınsöküleceği  NSPA  tarafından belirlenmiş kriterleri yerine getiren gemi geri dönüşüm firmalarının tespit edilerek bir liste oluşturmaktır.

Toplantı sonunda bir konuşma yapan NSPAbaşkanı  Türk gemi geri dönüşüm sanayinin tecrübe özellikle AB Gemi geri dönüşüm yönetmeliği  uyumlu faaliyetlerinin yakından takip edilip, bilindiği  Türk gemi geri dönüşüm firmalarının ortaklık kayıtların önem arz ettiği vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık