26 OCAK DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ KUTLAMALARI

26 OCAK DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ KUTLAMALARI

Gümrük İşbirliği Konseyi’nin ilk kez toplandığı 26 Ocak 1953 tarihini hatırlamak, toplumda gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan Dünya Gümrük Günü’nün bu yılki sloganı “İletişim, daha iyi bir işbirliği için bilgi paylaşımı” olarak belirlendi.

Sloganla; uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve kolaylaştırılmasında işbirliğinin sağlanması, sağlıklı iletişimin kurularak uluslararası eşya, taşıt ve yolcu hareketlerinin mevzuat, kurallar ve standartlara uygun olarak yürütülmesiyle ülke ekonomisine ve güvenliğine katkı sunması amaçlanıyor.

Bu kapsamda; Aliağa Gümrük Müdürü Sayın Bahri ŞAHİN’in ev sahipliği yaptığı kutlamaya konsorsiyum yetkilileri olarak derneğimizi temsilen yönetim Kurulu 2.Başkanı Ramazan YİĞİT ve Yönetim Kurulu üyesi Caner ÖZDOĞAN katıldı.

Kozbeyli Köyü, Kozbeyli Sofrasında sabah kahvaltısında buluşan konsorsiyum yetkililerine Gümrük Müdürü Sayın Bahri ŞAHİN tarafından günün anısına plaket verildi.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği olarak Ülkemizin Gümrük camiasının gününü kutlar. Başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık