Gemi  Söküm Sektörü Değerlendirme Kolokyomu Yapıldı

Gemi  Söküm Sektörü  Değerlendirme Kolokyomu Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinesinde düzenlenen ‘’GEMİ  SÖKÜM SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME KOLOKYOMU‘’  7-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapıldı.

Toplantılarda , taraf olunan Hong Kong sözleşmesi ve AB gemi Geri Dönüşüm yönetmeliği kapsamında yaşanan gelişmeler ile ilgili olarak ilgili kurumlar arasında mevzuat, denetim mekanizmaları ruhsat ve izin işlemleri bazında değerlendirilmeler yapılması ,
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinesinde Türkiye-Avrupa Birliği Katılım öncesi mali yardım aracından (IPA-II) finanse edilmesi talep edilen ‘’Avrupa Birliği Gemi Geri Dönüşüm Yönetmeliğine tam uyum sağlanmasına ilişkin Teknik destek projesi başlıklı proje hazırlanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.
Toplantıya,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
UDHB Tersaneler ve Kıyı   Yapıları  Genel  Müdürlüğü,  DVV GL – İSKOÇYA Strathclyde Üniversite yetkilisi , ile AB Proje uzmanları ve dernek atık yönetim merkezi katıldı.

Program çerçevesinde,  heyet  09 AĞUSTOS 2017 tarihinde sektörün hâlihazır durumun ve çalışmaların yerinde görülmesi için tesislerimizde incelemelerde bulundu.

(IPA-II) projesi kapsamında özellikle alt yapı ve çevre ağırlıklı talepler derneğimizce ilgili makamlara bildirildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık