Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz, kanlı bir askerî darbe girişimine sahne olmuş, Ulusal egemenliğin simgesi, TBMM ve bazı kamu kuruluşları bombalanmış, bombalama ve çatışmalar neticesinde bu girişime engel olan demokrasi yanlısı asker, polis ve sivil vatandaşlarımız şehit olmuş ve yaralanmıştır.

21’inci yüzyılda, ülkemizin 2023 hedeflerine koşar ve kararlı adımlarla ilerlerken meydana gelen bu korkunç girişim, ülkemize yapılan en büyük kötülüktür.

Hızla kalkınan, büyüyen ülkemizin önünü kesmek, ülkemizi karanlığa sürükleme odaklı, iç ve dış güçler tarafından planlanmış, sahneye konmuş bu girişim, demokrasiye gönül veren halkımız, silahlı kuvvetler ile emniyet teşkilatı personelimizin canları pahasına gösterdikleri kararlıkla, şükürler olsun ki önlenmiştir.

Gün, iktidarıyla ,muhalefetiyle tüm siyasal , askeri aktörlerle ve yurttaşlarımızla sağduyu ile hareket etmek, ülkeyi kardeş kavgalarına sürükleyecek maceralara karşı uyanık olmak, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunma günüdür.

Sorunlarımızın çözümünün sadece demokratik cumhuriyetten ve anayasal meşru zeminde siyasal mücadeleden geçmekte olduğu bilinmelidir.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri olarak; her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında; cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, laik demokratik sosyal hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, ülkemize ve parlamenter sisteme bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı ilan eder, demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık