GEMİSANDER’DEN İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis toplantısına katılım sağlandı.

GEMİSANDER’DEN İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis toplantısına katılım sağlandı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin 30. Meclis Toplantısı, 24 Kasım 2015 Salı günü yapıldı.
Meclisin gündemine alınan Gemi Geri Dönüşüm Sanayinin ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi kapsamında, Dernek başkanı Adem ŞİMŞEK başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri toplantıya katılım sağlandı.

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf ÖZTÜRK’ÜN Meclis konuşmasının ardından kürsüye davet edilen GEMİSANDER Yönetim Kurulu Başkanı Adem ŞİMŞEK; davet edilmelerinden dolayı memnuniyet duyulduğunu, bu davetle sektörümüzün son durumu hakkında değerli üyeleri bilgilendirme ve bilgilerini güncelleme imkanı bulduklarını, Dünya demir çelik piyasandaki krize rağmen, doğru işler yapmak için mücadele ettiklerini ifade etti. Meclis üyelerini en kısa sürede sektörlerinde ağırlamak istediklerini belirtti.

Konuşmanın ardından kürsüye davet edilen, GEMİSANDER Atık Yönetim Merkezi Sorumlusu Ersin ÇEVİKER tarafından, meclis üyelerine sektörün son durumu grafiklerle anlatıldı. Çevre ve iş sağlığı ile atık yönetim konusundaki uygulamalar konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı sonunda, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf ÖZTÜRK tarafından Ülkemizdeki gemi geri dönüşüm faaliyetlerinin dünyaya örnek olduğunu, ve Gemi geri dönüşüm faaliyetlerin denizciliğin ayrılmaz bir parçası olduğu ifade edilerek GEMİSANDER’e teşekkür etti.Bundan sonraki meclis toplantılarına GEMİSANDER’den bir yetkilinin katılarak sektörün durumu hakkında kısa bir bilgilendirmenin yapılmasının uygun olacağı ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık