Girdi Tedarik Stratejisi (GİTES) Eylem Planları

Girdi Tedarik Stratejisi (GİTES) Eylem Planları

25 Aralık 2012 tarih ve 28508 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Girdi Tedarik Stratejisi (GİTES) Eylem Planları kapsamında, “yurt içi hurda arzının artırılması” hedefine yönelik olarak, “ülkemizde sökülerek ekonomiye kazandırılan gemi hurdası miktarını artırmaya dönük yapılabilecekleri ortaya koyan kapsamlı bir analiz yapılması” öngörülmüştür.
Eylem planları kapsamında, önemli bir hurda kaynağı olan gemi söküm tesislerinin kapasitelerinin ve kapasite kullanımlarının artırılabilmesi için sektör sorunlarının tespiti ve projeksiyonları yapılmaktadır.
T.C. Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen eylem planları çerçevesinde, sektör sorunlarının tespiti, değerlendirilmesi, yapılabilecek iyileştirmeler ve geliştirilebilecek mekanizmalara yönelik olarak, görüşmelerde bulunmak üzere ,Genel Müdür Yardımcısı Alper KURTOĞLU başkanlığındaki bir heyet derneğimizi ziyaret etti.
Yapılan görüşmelerde, sektörün hâlihazır sorunları, Demir çelik piyasasının gemi geri dönüşüme etkileri, değerlendirildi.

Dernek başkanı Adem ŞİMŞEK tarafından, yapılan ziyaretten duyulan memnuniyet ifade edilerek, derneğimiz tarafından, yapılacak sektörel bilgilendirme ve sorunların çözümüne ilişkin, işbirliğin devam ettirilmesinin önemi belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık