Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneğinden eğitim seminerleri

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneğinden eğitim seminerleri

Derneğimiz tarafından çok tehlikeli işler kapsamında bulunan gemi geri dönüşüm faaliyetlerinde çalışan ve çalışacak işçiler için sektöre özel eğitim seminerleri düzenlendi. Seminer kapsamında tesislerde bugüne kadar meydana gelen iş kazalarının kök sebepleri video ve slaytlarla işçilere anlatılmakta, kazaların bir daha tekrarlanmaması için alınacak tedbirler /meydana gelen kazadan çıkarılan dersler eğitim formatında işçilere verilmektedir. İşçilerinde kazalar hakkındaki fikirleri alınmakta bu seminerlerde sadece dinleyici olarak aynı zamanda konuşmacı olarak ta katılımları sağlanmaktadır.

Seminer ile yapılan riskli çalışmalar konusunda eğitimlere katılan işçilerin bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca periyodik olarak firmaların çalışma sahaları ve gemilerde dernek çalışanları tarafından yapılan fotoğraf çekimlerinde riskli çalışma yapan işçiler tespit edilmekte, bu faaliyetlerin meydana getireceği tehlikelere işaret edilmektedir.
İş güvenliğine uygun çalışan işçiler eğitimler de örnek işçiler olarak ilan edilmektedir.

6331 sayılı kanun kapsamında İş güvenlik uzmanları tarafından verilen temel iş güvenliği ve iş başı eğitimlerini destekleyici olarak başlatılan sektöre özel bu uygulamanın iş kazalarının önlenmesi-çalışanların hassasiyetinin artırılması ve güvenli çalışmaların sağlanması açısından büyük önem arz etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık