Ender ÖZER sevenlerinin yoğun katılımıyla gözyaşları içerisinde ebedi istirahatgahına uğurlandı.

Ender ÖZER sevenlerinin yoğun katılımıyla gözyaşları içerisinde ebedi istirahatgahına uğurlandı.

Gemi söküm Derneği Başkanlarından, Ticaret Odası Meclis Başkanı mimar Ender ÖZER sevenlerinin yoğun katılımıyla gözyaşları içerisinde ebedi istirahatgahına uğurlandı.

İlk tören 12:00 da Aliağa Ticaret Odası önünde yapıldı. Burada Dernek Başkanımız Adem ŞİMŞEK Aliağa Belediye Başkanı Serkan ACAR ve Ticaret Odası Başkanı Adnan SAKA’nın konuşmalarının ardından Ender ÖZER’in cenazesi Aliağa Merkez camiine getirildi. Burada ılına cenaze namazının ardından Aliağa mezarlığında toprağa verildi.

Gemi söküm sektörünün rehabilite edilmesinin ilk adımını 2004 yılında halen dernek bünyesinde görev yapan Atık Yönetim Merkezini kurarak atan Ender ÖZER aynı zamanda Aliağa’nın gelişiminde de değerli proje ve fikirleri ile katkıda bulundu.

Gemi söküm tesisleri bugün sessizliğe gömüldü. İşveren ve işçiler bu değerli ve iyi insanı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Ruhun şad, mekânın cennet, toprağın bol olsun usta. Güle güle..

2014 yılında gemi söküm bölgemizde hizmete açılan ‘’PİRİREİS’’ camisine caminin yapımında çok emeği bulunan ENDER ÖZER CAMİİ verilmesi için Dernek Başkanlığınca gerekli çalışmalara başlandı.

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık