Piri Reis Camii Açıldı

Piri Reis Camii Açıldı

GEMİSANDER öncülüğünde mayıs ayında yapımına başlanan gemi söküm PİRİREİS caminin yapımı tamamlanarak 21.11.2014 günü Cuma namazı ile ibadete açıldı. Açılışa Aliağa Belediye Başkanı Serkan ACAR, Aliağa Müftüsü Enes MÜSLÜMOĞLU, Siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri ve çalışanları katıldı. Gemi söküm bölgemizde, derneğimiz sosyal yapıları içerisinde bulunan alanda 250 kişinin birlikte ibadet edeceği – 10 metre yüksekliğinde kare formda minaresi çelik konstrüksiyon doğal taş kaplama yapısı – şadırvan ve yeşil alana sahip cami modern mimari görüntüsü ile GEMİSANDER dernek hizmet binasından sonra bölgenin çehresini değiştiren bir yapı olma özelliğini taşımaktadır.

Caminin Yapımı ve tasarımı ERTEM mimarlık Ümit ERTEM ve mimar Ender ÖZER işbirliği gerçekleştirildi. Caminin yapım maliyetleri çeşitli kurum, kuruluş ve kişilerin bağışları ile gerçekleştirilmiştir.

Değerleri fikirleri, bağışları ve hayırları ile güzel bir eserin bölgeye kazandırılmasına katkıda bulunan; Başta, yapıma vesile olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Âdem ŞİMŞEK’E bağış yapanlar listesinde bulunan Kurum kuruluş ve kişilere, ayrıca Cami bahçe düzenlemesinin yapımı, 200 zeytin ve çam fidanıyla bölgenin daha çok yeşillendirilmesini sağlayan Aliağa Belediyesi park ve bahçeler Müdürlüğü çalışanlarına şükranlarımızı sunarız.

GEMİSANDER YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık